2021. szeptember 30., csütörtök

X. MAGYAR VILÁGTALÁLKOZÓ ZÁRÁSA NYÁRSAPÁTON (I. RÉSZ)

Nagysikerű és kiváló szervezésű volt a kulturális és gasztrofesztivál 
Nyársapáton; hivatalosan is megalakult a Világ Magyarságának 
Gasztro Szövetsége, a VIGASZ; reggeltől éjfélig zajlottak 
a programok - remek hangulat, nagyszerű fellépők, ízes 
finomságok - a X. Magyar Világtalálkozó záróeseményén.




A X. Magyar Világtalálkozó záró eseményeként került sor szombaton - immár negyedik alkalommal - a Magyar Konyha Ünnepe rendezvénysorozatra, a Cegléd melletti Nyársapát község Rendezvényparkjában, ahová Magyarország számos településéről és a határon túlról is szép számmal érkeztek vendégek, így például Erdélyből, a Délvidékről, Felvidékről, Kárpátaljáról, valamint az Amerikai Egyesült Államokból, Svájcból, Norvégiából, Kurdisztánból, Mauritániából.

A jó házigazdához illően egy kupica pálinkával fogadták a rendezők az érkezőket, valamint Nagyné Kovács Éva köszöntötte a vendégeket, s kiváló háziasszonyként egész napon át bőséges információkkal látta el a közönséget. Majd a tápióbicskei tüzérek ágyúlövésével vette kezdetét a rendezvény, s a Szarka Kúria rendezvényparkjának színpadán Kis Miklós, Nyársapát országszerte ismert, népszerű polgármestere, valamint dr. Tanka László, a Magyar Világtalálkozó és a Panoráma Világklub elnöke köszöntötte az egybegyűlteket. A Panoráma Világklub tag-társklubjainak messzi tájakról érkező vezetői, képviselői is üdvözölték a jelenlévőket. Szép színfoltja volt a megnyitónak Kovács Krisztina erdélyi gitáros-énekes műsora, aki a találkozóra elhozta a legfiatalabb résztvevőt: a mindössze egyhónapos Kamilla kislányát is…

Ezután Vér János és Ambrózi Zoltán, a most megalakult Világ Magyarságának Gasztro Szövetsége (VIGASZ) vezetőinek bevezető gondolatai után 15 leendő VIGASZ-tag tett fogadalmat, hangsúlyozva, hogy a magyar konyha értékeit mindig elsőbbségben részesítik és őseik hagyományait hűséggel megőrzik. Majd Vitéz Komlósy Mihály, a főzőverseny zsűrijének elnöke mutatta be a résztvevőket és ismertette a szabályokat.

Ezt követően az albertirsai fúvószenekar zenéjének kíséretében a faluközpontba vonultak a résztvevők, ahol a Turul-szobor emlékmű felavatására került sor.

A Himnusz elhangzása után Gereöffy Géza: Turulmadár című versét Perna Pál mondta el.

Földi László országgyűlési képviselő avató beszédében kiemelte a magyarság történetének szimbolikus alakjait, megemlítve, hogy az emlékmű a polgármester és az önkormányzati képviselők felajánlott tiszteletdíjából és Vér János szobor-adományából született. Végezetül Kovács Krisztina énekelt, majd ünnepélyesen felavatták a szobrot.

Mindeközben a Rendezvényparkban a főzőcsapatok hozzáláttak finomságaik elkészítéséhez, s Nagyváradi-Kis Anna és Joó Géza műsorvezetésével pedig a színpadon zajlottak a műsorok, s rövid interjúk során megismerkedhettünk számos olyan vendéggel, akik messze földről érkeztek. Közben megkezdődött Rácz Attila és népi zenekara ,,Jó ebédhez szól a nóta” című műsora, amelynek keretében Tolnai Judit, Strabán Anna, Nógrádi Tóth István, Szegedi Csaba, Sztruhala József és Farkas Annamária lépett fel a közönség örömére.  Ezt követően Kovács Krisztina mutatta be magyarság-dalokból álló műsorát, majd a Nyársapáti Népdalkör énekeit fogadta nagy örömmel a közönség.

Délután 15 órától a község első osztályosai lepték el a színpadot, s tettek ünnepélyes fogadalmat tanulmányaik és a településhez való hűségük bizonyítékaként. Nyársapát jó sportolóinak és a település virágos, rendezett kertjeinek elismeréseit Kis Miklós polgármester adta át. Később sor került a főzőcsapatok díjazására is. A különféle díjakat, elismeréseket Kis Miklós és dr. Tanka László, valamint Vér János, Ambrózi Zoltán és Vitéz Komlósy Mihály adták át.

Ezután ismét felcsendültek a dalok: Szekeres Viktória előadóművész és énekstúdiójának tanítványai - Kovács Krisztina „Csisztu” és Varga Kitty Gabriella - adtak elő nagysikerű, hazai és külföldi slágereket. Majd megérkeztek a sztárvendégek: Tóth Éva és Leblanc Győző, akik fergeteges műsorukkal gyakran vastapsra késztették a közönséget.

A rendezvényen szép díszletet nyújtottak a szüreti kellékek, a szőlőfürtök, a gyermekeket és felnőtteket lovaskocsi-sétára invitálták a helyiek, a vásárosok nívós portékáikat kínálták, a főzőcsapatok kóstolóra hívták a közönséget. A nagy üstökben készült, s a helyi ízekkel fűszerezett ételekből vásárolhattak a megéhezők. A színpadon elhangzottak azok az üzenetek is, amelyeket a világ messzi tájairól küldtek a magyarok arról, hogy ezen a napon milyen magyar ételeket készítettek, fogyasztottak.

A nap záró részében a könnyedebb műfaj képviselői léptek színpadra: Pintér Timi és táncosai műsora következett, majd az „Őszi Hacacáré” rendezvénysorozat keretében Bódy Csabi, Báder Tibcsy, Lugosi Kati és Sós Fecó lépett a színpadra.

A remek hangulatú, kiváló szervezésű, egész napos program éjfél után ért véget egy utcabállal.

 

(Forrás: Panoráma Világklub – X. Magyar Világtalálkozó) 


------------------------------------------------------------

(Fotó: Polgár Julianna (JulCSIllag-fotó®))   

------------------------------------------------------------

Szerző/Leközlő:

 

Polgár Julianna

(szerk.- és fotórip., könyvtáros - volt Duna TV, MTI; 
főszerkesztő - POLGÁRI ÖSSZMAGYAR ÖRÖMHÍR MÉDIA; 
GYÖNGYSZAVÚ MÚZSA MÉDIA - gyongy.pol.dtv.mti8@gmail.com; 
budapesti tudósító - HUNSOR.SE; Szabad Szalon (SK) - pjulcsillag8@gmail.com); 
06-30/859-33-35; https://hu.wikipedia.org/wiki/Polg%C3%A1r_Julianna 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POLGÁR JULIANNA KÉPRIPORTJA












































































































































Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése