2024. január 29., hétfő

A JÖVŐ ÉPÜLETE A JELENBEN – A GYÖNYÖRŰ MOL CAMPUS

Az új székház a MOL stratégiájának szimbóluma. 

Egyedi formában fogja össze a 28 emeletes tornyot és a hozzá tartozó pódiumot, így alkotva egységes, függőleges campust. Az irodaház 28 emeletes, 120 méter magas, és 2500 munkavállalónak ad otthont, szintterülete pedig megközelítőleg 86 ezer négyzetméter.

A MOL a korábban 3 kerületben, 9 különböző épületben dolgozó kollégáját költöztette az új székházba, amelynek elsődleges küldetése, hogy harmonikus munkakörnyezetet teremtsen a dolgozóknak és – a MOL stratégiájával összhangban – biztosítsa a hatékony munkavégzést. A belső terek kialakításakor elsődleges szempont volt, hogy olyan modern, fenntartható és ideális munkahelyet hozzanak létre, amely támogatja az együttműködést.

Az irodák kialakítása az ABW (Activity-Based Workplace) - tevékenység-alapú irodamodellt követi, azaz a munkavállalók adott feladatuktól függően maguk dönthetnek - az épületen belüli változatosan kialakított és különféle hangulatú terek közül - az aktuális munkahelyükről, és ezt bármikor rugalmasan változtathatják.

A zöld terek - a központi átriumtól egészen a kilátóteraszig - az épület egészét keresztülszövik, így hozva közelebb a természetet a munkahelyhez. E terek közösségi katalizátorok is, hiszen segítik a kollégák együttműködését, de támogatják a kikapcsolódást és az inspirációt is.  A beáramló, természetes fény és a hőmérséklet szabályozására a legfejlettebb technológia szolgál, annak érdekében, hogy a legtökéletesebb körülményeket teremtsük meg munkatársainknak.

Az épület a legtöbbet hozza ki környezetéből, így nem csupán fenntartható megoldást, de mind Budapest, mind Magyarország számára új viszonyítási alapot is kínál. A MOL Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti. Hazánkban egyedülállóan sikeresen megszerezte mind a LEED Platinum, mind a BREAM Excellent minősítést is az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint a 900 négyzetméter napelem, a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer, valamint a szürkevíz újrahasznosítás.

 

(Forrás: https://www.molcampus.hu/campus) 


------------------------------------------------------------

(Fotó: Polgár Julianna (JulCSIllag-fotó®))                       

------------------------------------------------------------

Szerző/Leközlő:

 

Polgár Julianna

MMDR Ex Libris-díjas költő, fotó- és képzőművész

(szerk.- és fotórip., könyvtáros - volt Duna TV, MTI; 
főszerkesztő - POLGÁRI ÖSSZMAGYAR ÖRÖMHÍR MÉDIA; 
GYÖNGYSZAVÚ MÚZSA MÉDIA - gyongy.pol.dtv.mti8@gmail.com; 
budapesti tudósító - HUNSOR.SE; Szabad Szalon (SK) - pjulcsillag8@gmail.com); 
06-30/859-33-35; https://hu.wikipedia.org/wiki/Polg%C3%A1r_Julianna 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

POLGÁR JULIANNA KÉPRIPORTJA

 












































Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése